خمیر دندان کرست ۷ کاره عامل اصلی پوسیدگی دندان در ایرانیان

امروزه، سخت است که در مقابل انبوهی از خمیر دندان کرست ۷ کاره که در سوپرمارکت یا داروخانه شما عرضه می‌شوند، احساس گمراهی نکنید.

به خاطر داشته باشید که بهترین خمیر دندان برای شما خمیردندانی است که دوست داشته باشید هر روز به اندازه کافی از آن استفاده کنید، البته هیچ چیز مانع از خرید انواع خمیردندان با توجه به سلیقه و نیاز اعضای مختلف خانواده شما نمی شود.

امروزه برای هر نوع نیاز دهان خمیردندان وجود دارد و با هیچ خمیر دندان مورد تایید انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) نمی توانید اشتباه کنید.

همانطور که گفته شد، برخی از خمیردندان ها فقط برای تمیز کردن دندان نیستند و مزایای خاصی دارند.

خمیر دندان کرست ۷ کاره

انواع خمیر دندان

هر نوع خمیردندان مزایای خاص خود را دارد. برخی از انواع خمیردندان های تخصصی شامل موارد زیر است:

اثر ضد میکروبی: خمیردندان های ضد میکروبی ممکن است حاوی فلوراید قلع باشند، یک عامل ضد باکتری که خاصیت ضد پوسیدگی نیز دارد و برای دندان های حساس مناسب است.

کنترل تارتار: خمیردندان‌های ضد تارتار ممکن است حاوی پیروفسفات سدیم باشند که به جلوگیری از تشکیل تارتار روی دندان‌ها کمک می‌کند، یا حتی بهتر از آن، سدیم هگزامتافسفات که به جلوگیری از تشکیل جرم یا لکه در بالای خط لثه کمک می‌کند و با این حال، توجه داشته باشید که اگر دندان های شما از قبل با تارتار ماندگار پوشانده شده است، خمیر دندان ضد جرم برای از بین بردن آن کافی نخواهد بود، همچنین شما نیاز به تمیز کردن حرفه ای دارید که توسط دندانپزشک شما انجام شود.

سفید کننده: خمیردندان های سفید کننده حاوی مواد شیمیایی یا ساینده برای از بین بردن یا جلوگیری از ایجاد لکه روی دندان هستند، همچنین لازم به ذکر است استفاده منظم از آنها می تواند ظاهر لکه ها را کاهش دهد و دندان های شما را سفیدتر کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.