سخنرانی عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در آذرماه ۱۳۹۶

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در آذرماه ۱۳۹۶ گفته بود: «کسانی سایت پلیس فتا که به اموال عمومی آسیب می رسانند، نظم و قانون را نقض می کنند و اغتشاش می کنند، مسئول اعمال خود هستند و باید تاوان آن را بپردازند».
سرلشکر اسماعیل کوثری، معاون امنیت سپاه تهران، در اواخر دسامبر سرویس آرکوپال ایرانی 2017 هشدار داد که معترضان در صورت تداوم با “مشت آهنین” ایران – یا به عبارت دیگر، “مشت محکم به صورت آنها” روبرو خواهند شد.
او بعداً افزود که رژیم اجازه نخواهد داد «وضعیت ناامن در تهران ادامه یابد. اگر این وضعیت ادامه پیدا کند قطعا مسئولان تصمیماتی خواهند گرفت و در آن مرحله این کار تمام می شود.»
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای در اعتراضات زمستانی ۱۳۹۶-۱۳۹۶ هشدار داد: «ملت ایران اجازه نخواهد داد به کشور آسیبی وارد شود».
حسین ذوالفقاری معاون وزیر کشور در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۹۷ هشدار داد با 100میلیون چیکار کنم که «از امشب ناآرامی ها با جدیت بیشتری کنترل می شود».
حسن روحانی، رئیس جمهور وقت، به ظاهر میانه رو، در ژانویه 2018 تهدید کرد که «ملت خود پاسخگوی اغتشاشگران و قانون شکنان است… ملت ما با این اقلیت که بر خلاف قانون و میل مردم شعار می دهند و به مقدسات و مقدسات توهین می کنند برخورد خواهد کرد. ارزش های انقلاب.»
روحانی پیشتر هشدار داده بود: «دولت با کسانی که لیف بافتنی جدید به اموال عمومی آسیب می رسانند، نظم عمومی را زیر پا می گذارند و در جامعه اغتشاش می کنند، هیچ تسامحی نشان نخواهد داد».
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آبان ماه ۱۳۹۸ اعلام کرد که «دشمنان قسم خورده و خبیث ایران» بار دیگر از طریق اعتراضات اقدام به «اختلاف افکنی» کرده‌اند و «در صورت لزوم در مقابل هرگونه اقدام مستمر برای برهم زدن آرامش و امنیت مردم، اقدام قاطع و انقلابی خواهیم کرد». ”
در 17 نوامبر 2019، روحانی به ایرانی‌ها هشدار داد که نیروهای امنیتی در همه جا از طریق دوربین‌های مداربسته آنها را زیر نظر دارند و شناسایی می‌کنند و فیلم‌ها «تنها چند» معترض را نشان می‌دهند.
علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در اواسط نوامبر ۲۰۱۹ گفت که معترضان «اراذل و اوباش» هستند و «مقامات مسئول حفظ امنیت باید به مسئولیت‌های خود عمل کنند».
 • منابع:
  1. Iran’s War on Protesters: Death, Detention, and Darkness
 • تبلیغات: 
  1. آدرس خانه ویلایی گلزار لو رفت!
  2. استفاده از صدف معدنی برای رفع شکستگی پا
  3. روش کاشت صحیح درخت بادام هندی
  4. تولید انواع کاشی با برند های متفاوت

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.