شرکتهای مشهوری که فروش ماهی آکواریوم باعث سود آوری چند میلیارد دلاری برای آنها شد

قیمت ماهی آکواریوم در واقع به خاطر اینکه تاجران گیاهان زینتی دریایی آنهایی را ترجیح می دهند باید مناسب باشد چرا که بسیار زیاد مورد توجه قرار می گیرد.

تحقیقات نشان می دهد که استفاده از سیانید در آسیای جنوب شرقی، منطقه مرکزی هر دو تجارت ماهی زنده، گسترده است، علیرغم غیرقانونی بودن در اکثر کشورها.

در اندونزی، 90 درصد از شناورهای ماهی زنده در جزایر شرقی در اواسط دهه 1990 سیانید داشتند و ماهیگیری سمی در مقیاس بزرگ در اندونزی محاسبه شد که زیان خالص قابل سنجشی را برای این کشور به 46 میلیون دلار وارد کرد.

در فیلیپین، تقریباً 70 درصد از ماهی‌های زینتی و تعداد قابل توجهی از ماهی‌های خوراکی با سیانید صید می‌شوند.

در سال 1996، تجزیه و تحلیل‌های تصادفی توسط آزمایشگاه‌های تشخیص سیانید که توسط اتحاد بین‌المللی حیات دریایی (IMA) در فیلیپین راه‌اندازی شد، نشان داد که 19 درصد از ماهی‌های غذا و آکواریوم، روی هم، مدت کوتاهی پس از گرفتن سیانید مثبت شدند .

فقط فیلیپین برنامه‌های سازمان‌های غیردولتی فعالی برای حذف استفاده از سیانور دارد به عنوان مثال، بنیاد هاریبون.

با این حال، معرفی پیشنهادی یک سیستم گواهی برای تجارت آکواریوم که توسط شورای آکواریوم دریایی (MAC) توسعه می‌یابد.

 

باید علاقه و نگرانی گسترده‌تری را در روش‌های گرفتن برانگیزد و ابزارهایی را ایجاد کند که از طریق آنها شیوه‌های خوب گرفتن را تشویق و پاداش داده شود.

همچنین ممکن است به جلوگیری از گسترش ماهیگیری سیانید در جزایر اقیانوس آرام کمک کند، جایی که همراه با دیگر مناطق جمع آوری تجارت آکواریومی برتر مانند استرالیا، سریلانکا و ایالات متحده هنوز یافت نشده است.

ایجاد شبکه ای از مناطق ممنوعه برای ماهیان آکواریومی در هاوایی غربی در سال 1999، فراوانی گونه های هدفمند آکواریومی را افزایش داد و در عین حال ارزش ماهیگیری را افزایش داد.

به طور کلی، 20 گونه برتر ماهیان آکواریومی بین قبل از (1999-2000) و پس از اجرای MPA (2010-2012) 24 درصد افزایش یافته است.

دو گونه اصلی هدف، زرد تانگ و جراح ماهی طلایی که با هم 92 درصد از کل صید آکواریوم در ایالت را تشکیل می دهند.

در طول زمان افزایش قابل توجهی را نشان دادند.

سه گونه ماهی آکواریومی مهم دیگر را انجام داد . تیسوت و همکاران دریافتند که کیفیت زیستگاه، اندازه FRA (به ویژه عرض صخره) و تراکم ماهیان بالغ با بازیابی قابل توجه ذخایر ماهی مرتبط است.

از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که پوشش مرجانی با انگشت بالا وجود دارد که زیستگاه حیاتی برای تانگ زرد جوان و جوان‌ساله سایر گونه‌های مهم ماهیگیری است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.