ماجرای تجارت میلیون دلاری ماهی آکواریومی در بازرار

کسب و کار ماهی آکواریومی منجر به تولید سریع پول نقد گوشت شترمرغ و پول نقد می شود و شروع به کار به عنوان یک سرگرمی یا شرکت های کشاورزی در مقیاس کوچک نسبتاً آسان است.

تجارت ماهی آکواریومی یک بازار چند میلیون دلاری در حال گسترش با رشد قابل توجهی در دو دهه اخیر است.

ارزش تقریبی واردات جهانی ماهی های آکواریومی 321 میلیون لباس منشی بیمارستان دلار آمریکا است که از این میزان 21-48 میلیون دلار آمریکا به تجارت ماهی های آکواریومی دریایی تعلق دارد.

ارزش عمده فروشی جهانی ماهی های آکواریومی زنده در سال 2000 توسط فائو سازمان ملل متحد 900 میلیون دلار آمریکا با ارزش خرده فروشی 3 میلیارد دلار برآورد شد.

ایالات متحده آمریکا، اروپا و ژاپن بزرگترین بازارهای ماهی آکواریومی لژ کفش هستند اما بیش از 65 درصد صادرات از آسیا انجام می شود.

این خبر دلگرم کننده برای کشورهای در حال توسعه است که بیش از 60 درصد از کل تجارت جهانی به اقتصاد آنها اختصاص می یابد.

اگرچه بنگلادش منابع عظیمی دارد اما هنوز در موقعیت حاشیه ای قرار دارد و اکثر فروشگاه های ماهی های آکواریومی در شهر داکا واقع شده اند اما برای ما خبر خوبی است که تجارت آن در حال حاضر در کشور ما در حال توسعه است.

بنگلادش سابقه طولانی در معرفی گونه های ماهی زینتی ماهی زینتی دارد. متأسفانه در واردات این گونه هیچ گونه ملاحظه و اقدامات قرنطینه ای صورت نگرفت و در نتیجه بدون مستندات مناسب وارد کشور شد.

اطلاعاتی مانند فهرست های منتشر شده از اثرات مفید و مضر؛ اطلاعات علمی منتشر شده در مورد اثرات اکولوژیکی و اقتصادی چنین گونه هایی در دسترس نیست. علیرغم عدم انجام مطالعات، تشخیص زمان دقیق معرفی ماهیان زینتی سخت است.

 • منابع:
  1. Past and Present Status, and Prospects of Ornamental Fishes in Bangladesh
 • تبلیغات: 
  1. مسائل مهم در مورد سهام معدن طلا
  2. عسل در مهندسی بافت غضروف
  3. بررسی قیمت مینی فرز ایرانی
  4. ایجاد دلمه در سیب درختی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.