مایع لباسشویی سبز اکتیو به قیمت میلیون دلاری فروخته شد

مواد شوینده مایع لباسشویی سبز اکتیو  عمدتاً برای شستن ظروف و لباس ها استفاده می شود، اما مواد شوینده به بنزین و روغن های روان کننده مورد استفاده در خودروها و به حلال های خشک شویی نیز اضافه می شوند.

حذف خاک از لباس ها کمک کنند برخی از مواد شوینده از نوع دیگر، غیر یونی، به عنوان تثبیت کننده کف در شوینده ها و شامپوهای مایع استفاده می شود.

بسیاری از پودرهای لباسشویی مدرن مواد شوینده آنیونی و غیر یونی را با صابون ترکیب می کنند تا حداکثر کارایی و کف کنترل شده را داشته باشند مواد افزودنی مواد شوینده ای که برای شستن ظروف و لباس استفاده می شوند.

عموماً دارای تعدادی افزودنی هستند به عنوان مثال، سفید کننده ها، براق کننده ها و مواد ساینده سفید کننده ها با از بین بردن کثیفی و رنگ ها، پارچه ها را سفید می کنند.

مایع

روشن کننده ها مواد شیمیایی هستند که نور فرابنفش معمولی نامرئی را به نور مرئی تبدیل می کنند به دلیل روشن‌کننده‌ها، نور اضافی از پارچه منعکس می‌شود و آن را زنده‌تر یا سفیدتر می‌کند.

ساینده ها ذرات شن و ماسه یا سایر مواد معدنی سنگی هستند که برای پاک کردن لکه ها به مواد شوینده اضافه می شوند. سیلیس آسیاب شده، سنگ مرمر، پوکه یا کوارتز ساینده های رایجی هستند که به عنوان افزودنی استفاده می شوند.

رومیان باستان صابون را از چربی حیوانی و خاکستر چوب می ساختند، اما ظاهراً این صابون های اولیه فقط برای مقاصد پزشکی استفاده می شدند.

تا قبل از قرن دوم میلادی صابون ها به عنوان مواد پاک کننده شناخته نشدند تبدیل صابون سازی از یک صنایع دستی به یک صنعت با کشف نیکلاس لبلانک در حدود سال 1790 در مورد فرآیندی برای تولید خاکستر سودا از نوعی نمک کمک کرد.

در طول جنگ جهانی دوم، تلاش هایی برای تولید مواد پاک کننده مصنوعی یا مواد شوینده انجام شد مواد شوی به طور فزاینده ای جایگزین صابون برای تقریباً همه کاربردها به جز حمام کردن شدند.

نیمی از این مواد شوینده مبتنی بر ABS بودند و در اواخر دهه 1950 استفاده زیاد از آنها باعث جمع شدن کف در بسیاری از رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و اقیانوس‌های بزرگ در سراسر جهان شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.