مصرف گردو ملایر بیش از حد مجاز بیماری های متنوعی برای بدن به همراه دارد

گردو بدون شک یکی از محصولاتی است که باید تا حد امکان در منوی غذایی گنجانده شود. این نه تنها به طعم و مزه آنها مربوط می شود، بلکه در مورد خواص منحصر به فرد آنها برای ارتقای سلامتی است.

گردو سرشار از اسیدهای چرب غیراشباع، غذای عالی برای مغز است. شاید بی دلیل نباشد که شکل آنها شبیه این اندام است.

جدولی که نسبت مواد مغذی فردی موجود در گردو ملایر را نشان می دهد بسیار لذت بخش است. گردو منبع بسیار خوبی از اسیدهای چرب امگا 6 و امگا 3 است. علاوه بر این، آنها حاوی بسیاری از اسیدهای آمینه با ارزش، ویتامین ها و مواد معدنی هستند.

گردو نیز مانند سایر مغزها دارای کالری بسیار بالایی است. 100 گرم گردو حدود 654 کالری دارد. توصیه می شود هر روز حدود پنج عدد آجیل را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

تخمین زده می شود که یک آجیل حدود 27 کالری دارد، بنابراین مصرف چند عدد در روز تأثیر قابل توجهی بر تعادل کالری روزانه نخواهد داشت.

گردو شبیه مغز انسان است. جالب اینجاست که آجیل اشتراکات زیادی با مغز دارد. اسیدهای چرب غیراشباع امگا 6 و امگا 3 موجود در گردو تأثیر فوق العاده مفیدی بر مغز دارند.

 آنها حافظه و تمرکز را بهبود می بخشند، از فرآیند یادگیری حمایت می کنند و استرس را کاهش می دهند. مطالعاتی وجود دارد که ثابت می کند ارائه دوزهای مناسب اسیدهای چرب امگا 6 و امگا 3 می تواند از بروز بسیاری از بیماری های عصبی جلوگیری کند و حتی درمان افسردگی، روان رنجوری و اضطراب را تسریع کند. 

البته، حتی سالم ترین غذای دنیا هم اگر زیاده روی کنیم، می تواند به ما آسیب برساند. به یاد داشته باشید که کلید سلامتی اعتدال در همه چیز است. این در مورد خوردن آجیل نیز صدق می کند.

 شایان ذکر است که آجیل ها سخت هضم هستند، بنابراین بهتر است آنها را با سایر محصولات سخت هضم ترکیب نکنید. مشکلات در هضم ناشی از تانن ها و فیتات های موجود در آجیل است. خوردن بیش از حد گردو می تواند باعث نفخ، سوزش سر دل، درد شکم و حالت تهوع شود. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.