ممنوعیت استفاده از صابون زغال سنگ برای مبتلایان به برخی بیماریها

با توجه به مطالعه ای که در سال 2020 انجام شد، مشخص شد که اگرچه تجربه استفاده از صابون زغال سنگ و جزء فعال صابون زغال چوب در لوازم آرایشی به طور کلی ضرری ندارد، اما هیچ مدرکی برای حمایت از فواید صابون زغال چوب برای پوست وجود ندارد.

کارشناسان همچنین نسبت به استفاده از زغال فعال بدون نسخه در منزل در صورت مسمومیت یا مصرف بیش از حد دارو هشدار دادند، زیرا بخشی از سموم را مانند زغال فعال که در بیمارستان ها استفاده می شود جذب می کند.

محققان می گویند که استفاده از زغال چوب فعال در محصولات مراقبت از پوست به طور کلی بی خطر است، با این حال همیشه ممکن است واکنش آلرژیک از هر محصول مراقبت از پوست بدون نسخه وجود داشته باشد، به همین دلیل است که آزمایش مقدار کمی از محصولات جدید ایده خوبی است.

از نظر تئوری، زغال فعال می تواند روغن ها و آلاینده ها را از منافذ پوست ببندد و جذب کند، اما از نظر علمی، این ممکن است درست نباشد، زیرا مطالعات نشان داده اند که تماس با ماده زغال فعال چند ساعت طول می کشد.

صابون زغال چوب برای تغذیه و پاکسازی پوست از باکتری ها و رسوباتی که باعث بسیاری از بیماری ها و مشکلات پوستی می شوند استفاده می شود و ترکیبات آن طبیعی بوده و برای پوست مضر نیست و همین امر آن را به صابون مورد علاقه بسیاری به خصوص خانم ها تبدیل کرده است.

فواید صابون زغال برای مو و پوست صابون زغال از زغال آسیاب شده تشکیل شده است که حاوی برخی مواد ضد عفونی کننده طبیعی و مغذی پوست مانند کربن و بافت های گیاهی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.