نبایدهایی که درمورد خرمای دهدار مرادی باید رعایت کنید

خرمای دهدار مرادی از بسیاری جهات یک میوه استثنایی است و در شرایط بیابانی شدید که مشخصه بخش هایی از خاورمیانه است رشد می کند.

بیش از 8000 سال است که نخل خرما در آنجا کشت می شود و خرما به «نان صحرا» ملقب است زیرا مواد مغذی زیادی را برای عشایر ساکن در آن فراهم می کند.

امروزه تقریباً تمام خرماهایی که در کشورهای غربی به فروش می رسند، خشک می شوند و این به هیچ وجه فضایل آنها را تغییر نمی دهد.

بیایید دریابیم که خرما چه فوایدی برای سلامتی دارد.

  • خرما یبوست را برطرف می کند
  • آنها سرشار از آنتی اکسیدان هستند
  • آنها ممکن است سلامت مغز را بهبود بخشند
  • ممکن است در هنگام زایمان سرعت زایمان را افزایش دهند
  • خرما یک شیرین کننده طبیعی است

فیبر می تواند با جلوگیری از یبوست به سلامت دستگاه گوارش شما کمک کند و آنها با کمک به تشکیل مدفوع، منظم بودن ترانزیت روده را تقویت می کنند.

خرمای دهدار مرادی

در یک مطالعه، 21 نفر که 7 خرما در روز به مدت 21 روز مصرف کردند، نسبت به گروه کنترلی که خرما مصرف نکردند، در دفعات مدفوع و افزایش قابل توجهی در تعداد مدفوع بهبود یافتند.

علاوه بر این، توجه داشته باشید که فیبر موجود در خرما می تواند برای کنترل قند خون مفید باشد. این به این دلیل است که فیبر هضم را کند می کند و می تواند از افزایش قند خون بعد از غذا جلوگیری کند.

به همین دلیل است که خرما دارای شاخص گلیسمی پایینی است که میزان سریع افزایش قند خون شما پس از خوردن یک غذای خاص را اندازه گیری می کند.

آنها سرشار از آنتی اکسیدان هستند

خرما حاوی آنتی اکسیدان های مختلفی است که فواید بسیاری برای سلامتی از جمله کاهش خطر ابتلا به چندین بیماری دارد.

آنتی اکسیدان ها از سلول های شما در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند، مولکول های ناپایداری که می توانند واکنش های مضر در بدن شما ایجاد کنند و منجر به بیماری شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.