چند حقیقت جالب درمورد عسل طبیعی شان که باید بدانید

عسل طبیعی شان یکی از بهترین انواع عسل دنیاست و کیفیت منحصر به فردی دارد که واقعا قابل مقایسه با بهترین عسل طبیعی و ارگانیک زنبور عسل نیست.در مورد عسل وحشی و تفاوت آن با کندو و پرورش عسل صحبت های زیادی شده است.

برخی بر این باورند که از نظر خواص تفاوتی بین خواص عسل وحشی و خواص عسل طبیعی وجود ندارد، تنها تفاوت این است که عسل وحشی گرانتر است، بهتر است و وقتی از عسل دارویی صحبت می کنیم دقیقاً به این معنی است.

مانند عسل وحشی یا کوهی و عسل زنبور عسل که در تولید انسان شرکت می کند، ویژگی های کمتری دارد.

این اختلاف نظر، خرید عسل طبیعی و کوهی را برای مردم سخت کرد و برخی از ذینفعان نیز از این فرصت استفاده کردند و عسل تقلبی را به نام عسل جنگلی وحشی به فروش رساندند.

در این پست تفاوت عسل وحشی و عسل کندو را از نزدیک بررسی می کنیم.

عسل وحشی و تفاوت آن با عسل طبیعی

عسل طبیعی شان

عسل وحشی که با نام‌های عسل سنگی، عسل درختی و عسل کوهی نیز شناخته می‌شود، عسلی است که توسط زنبورهای وحشی در شکاف‌های کوه یا در شاخه‌های درخت ذخیره می‌شود.

از طرفی عسل طبیعی عسلی است که توسط زنبورهای عسل در کندوها تولید می شود و در تمام فصول به جز زمستان از آنها برداشت می شود و به طور کلی در ایران دو نوع زنبور عسل داریم.

یکی زنبورهای مولد که در کندو هستند و دیگری نژاد زنبورهای وحشی که به آنها بچه زنبور نیز می گویند و معمولاً در استان های جنوبی کشور مانند خوزستان، فارس، کردستان، سیستان و بلوچستان و کرمان یافت می شوند.

در برخی استان های شمالی مانند گیلان زنبورهای وحشی نیازی به کندوهای دست ساز ندارند و به هیچ وجه نمی توان آنها را اهلی کرد و پرورش داد.

زنبورهای طبیعی در فصول مختلف سال نیاز به مراقبت و حرکت دارند اما زنبورهای کوهستانی نیازی به کمک انسان ندارند زنبورهای پرورشی در برابر گرما و بیماری ها مقاوم نیستند اما زنبورهای کوهستانی بسیار مقاوم هستند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.